Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Za co i ile zapłacimy w kościele

Utworzony przez Lubelak, 16 marca 2009 r. o 21:12 Powrót do artykułu
turobinianin napisał:
Jedźcie do parafii w TUROBINIE to zobaczycie co znaczy przedsiębiorstwo pod nazwą "RCC" - Roman Catholic Church. Obłuda i tyle.
Znam kolego to parafie przez tego dziekana dużo parafian nie chodzi do kościoła zdziertus, a najbardziej wkurza mnie to że jak daje komunię to nie muwi ciało chrystusa. A pozatym to nie ksiądz to biznesman. Pozdrawiam cały Turobin prucz Mecherów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
domel napisał:
Nie materac. tylko wiem co księża wyprawiają skąd mają dzieci zresztą mnieodrzuciło od kościoła przez takich ludzi jak księża i takich psędo katolikow ktorzy do komuni przystąpują co niedziele do spowiedzi latają co miesiąc ale szacunku do drugiej osoby nie mają za nic. A radia maryja słuchają na cały regulator przez cały dzień.
Jak Cię ktoś od kościoła odrzucił, to Twoja wiara była jak wiatr albo jej wcale nie miałeś. Jeśli widzisz, że brat twój popełnia błąd to go upomnij, a nie krytykuj. Miałbyś więcej zasług.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
douczony napisał:
Fiskusie, jaki jesteś cienki bolek i brak ci wiedzy. Każdy ksiądz płaci w Urzędzie Skarbowym podatki. Idź na korki do skarbówki albo do księdza.
Tylko ,ze te podatki nie sa od osiaganych przychodow.Sa to minimalne kwoty od zamieszkujacych dusz na terenie parafii.Kwoty bardzo male.Podobnie zus .W porownaniu z fryzjerem to 30 % kwoty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rt45t napisał:
Tylko ,ze te podatki nie sa od osiaganych przychodow.Sa to minimalne kwoty od zamieszkujacych dusz na terenie parafii.Kwoty bardzo male.Podobnie zus .W porownaniu z fryzjerem to 30 % kwoty
Właśnie, że są i mają możliwość płacenia albo ryczałtem albo od każdej posługi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mnie to wcale nie gorszy i nie bede ubolewal nad wysokosciami stawek, gdyz do kosciola nie chodze i nie mam problemow w ksiezmi! Boli mnie natomiast fakt przekazywania moich ( z tytulu podatkow) pieniedzy w formie oplaty konkordatowej przez Skarb Panstwa! Katolicy w imie idei wyzszych powinni opodatkowac sie dobrowolnie na rzecz KK i placic roczny podadek w wysokosci np. 2% dochodu rocznego z przeznaczeniem na dzialalnosc ich Kolek Zainteresowan!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BZDURA !!!!!!! JA DAŁEM CO ŁASKA ZA ŚLUB I KSIĄDZ WZIĄŁ. bzdurą jest pisanie że księża ustalają stawki. jesli nie chcesz to nie dajesz. za pogrzeb też dałem tyle co chciałem i bzdurą jest że muszę płacić tyle ile ksiądz chce !!! redaktorki czemu ma służyc ten artykuł??? żeby tylko więcej ludzi wygadywało głupoty na księży ??? WIDAć SAMI CHYBA ATEIŚCI W TEJ GAZECIE PRACUJĄ !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
domel napisał:
Popieram szanownego kolegę nie jeżdzili by po burdelach i nie grali w karty.
chyba sam chłopczyku po burdelach jeździsz, jak nikogo za rękę nie złapałeś to nie wypowiadaj się chłopczyku !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszystko zalezy od księdza, ale jeśli chodzi o pogrzeby to juz w 2001r płaciłem co łaska-- 500pln- oczywiście na jego wyraźne "nie mniej"'
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lektor napisał:
Jak Cię ktoś od kościoła odrzucił, to Twoja wiara była jak wiatr albo jej wcale nie miałeś. Jeśli widzisz, że brat twój popełnia błąd to go upomnij, a nie krytykuj. Miałbyś więcej zasług.
Więć upominam Ciebie Panie Lektorze nie nazywaj blizniego deb***em a jak upomniesz księży jak oni myslą że robią dobrze a to są tacy obłudnicy. Pozatym ja nie muszę się modlić na pokaz mogę w domu w zaciszu też mnie Bóg wysłucha. Nie głupi ktoś wymyślił powiedzenie modli się pod figurą a ma diabła za skórą i chyba ty do nich należysz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
domel napisał:
Więć upominam Ciebie Panie Lektorze nie nazywaj blizniego deb***em a jak upomniesz księży jak oni myslą że robią dobrze a to są tacy obłudnicy. Pozatym ja nie muszę się modlić na pokaz mogę w domu w zaciszu też mnie Bóg wysłucha. Nie głupi ktoś wymyślił powiedzenie modli się pod figurą a ma diabła za skórą i chyba ty do nich należysz.
Kolego, czytaj, kto to napisał. Ja nikogo nie nazwałem de***em. A zawsze się wkurza ten, który ma podwójne życie i zasady w zależności od sytuacji. Innych by naprawiał, bo niestety sumienie wyrzuca podwójną moralność. I nie módl sie na pokaz. Zwalniam Cię jako katolik. Nie chcę być w tej wspólnocie co Ty. Nie odpowiada mi towarzystwo "letnich" i dwulicowców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
awerty napisał:
chyba sam chłopczyku po burdelach jeździsz, jak nikogo za rękę nie złapałeś to nie wypowiadaj się chłopczyku !!!
Dewotko co uraziłem twoją dumę jeżdzą i nie tylko po burdelach może nie wszyscy ale jeżdzą przecież ich nie kastrują chociarz powinni a co do mnie ja nie muszę jeżdzić po burdelach.Ja za dupę nie płaciłem i płacić nie będę a takich dewotów i dewotek jest pełno którzy nie chcą widzieć swoich grzechów a w kościele w pierwszej ławce do komuni gonią jako pierwsi a jak tylko wyjdzie z kościoła to by opluł kazdego. Fanatycy tak jak ten lektor.Panie widzisz a nie grzmisz co za obłudnicy do Twojego domu przychodzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a w Puławach za pogrzeb zapłaciłam 700 zł kiedy zapytałam ile to ksiądz powiedział ze jest przedział od 700 do 900 zł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lektor napisał:
Kolego, czytaj, kto to napisał. Ja nikogo nie nazwałem de***em. A zawsze się wkurza ten, który ma podwójne życie i zasady w zależności od sytuacji. Innych by naprawiał, bo niestety sumienie wyrzuca podwójną moralność. I nie módl sie na pokaz. Zwalniam Cię jako katolik. Nie chcę być w tej wspólnocie co Ty. Nie odpowiada mi towarzystwo "letnich" i dwulicowców.
Mi też twoję towarzystwo nie odpowiada pełne zakłamania i obłudy chłopie czy ty naprawdę jesteś ślepy nie widzisz co wyprawiają księża to albo jesteś ślepy i idz do okulisty albo tak samo obłudny a nie ty mnie przyjmowałeś i nie ty mnie będzisz zwalniał ale jak już to ja Ciebie zwalniam jako katolik bo nie odpowiadasz mi obłudniku tu jesteś wielki lektor ale jaki dajesz przykład wiary nazwanie kogoś jak sądzę redaktora deb***em a dobrze przeczytałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinni ustalić opłatę za apostazję to przynajmniej z chęcią by to robili. Uczestniczyć i płacić w tych ich durnych "obrzędach" to trzeba mieć coś z psychiką. Ja też mogę ubrać się w kieckę i będę Wam kazać płacić za "bilet do nieba" i nazywać się np. Matką i co? Jak mnie wtedy nazwiecie? Tak?!!! To dlaczego ich tak nie nazywacie tylko padacie przed nimi na kolana z kasą w zębach?!, obłudnie sądząc że kilka groszy załatwi wszystko - smutaski naiwniaki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Apostata napisał:
Powinni ustalić opłatę za apostazję to przynajmniej z chęcią by to robili. Uczestniczyć i płacić w tych ich durnych "obrzędach" to trzeba mieć coś z psychiką. Ja też mogę ubrać się w kieckę i będę Wam kazać płacić za "bilet do nieba" i nazywać się np. Matką i co? Jak mnie wtedy nazwiecie? Tak?!!! To dlaczego ich tak nie nazywacie tylko padacie przed nimi na kolana z kasą w zębach?!, obłudnie sądząc że kilka groszy załatwi wszystko - smutaski naiwniaki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żal mi cię Apostato.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~nemo~ napisał:
Żal mi cię Apostato.
A to dlaczego? Żal to jak teściowa do studni wpadnie i ją uratują.... ....To, że jesteś katolikiem (katoliczką), to że wierzysz w Bozię wcale nie znaczy, że masz jedyną i słuszną rację. W twoim przekonaniu tak. No i dobrze. Ale z tym żalem to nie przesadzaj, bo - jak go określiłeś "Apostata" - ma to zapewne gdzieś. I to też dobrze. Niech każdy żyje tak, by innych nie krzywdzić. A to w co wierzy, to osobista sprawa i wara do tego, również w kwestii żalów. Mimo tego chłopak (nemo) trochę racji ma. Gdyby kasa nie płynęła, to zostało by może kilku księży (tych z powołania).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziennik robi za dawny organ pzpr. Komu nie odpowiadają obrzędy katolickie że są za drogie może z nich zrezygnować.Można zamówić urbana, kwasiora czy palgłiupa może zrobią to za darmo.Cynbały dziennikarskie muszą szczuć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Łukowie w 2006 roku płaciło się za ślub grubo ponad 1000zl , za pogrzeb 800 + zarząd cmentarza, w 2009r pogrzeb 1000 + zarząd cmentarza 400zł.Zbyt drogie są opłaty.Powinny być cenniki i faktury.Jestem wierząca i praktykująca,ale wysokość opłat za posługi i jeszcze kolęda,to przesada,nie wszystkich na to stać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olo napisał:
A to dlaczego? Żal to jak teściowa do studni wpadnie i ją uratują.... ....To, że jesteś katolikiem (katoliczką), to że wierzysz w Bozię wcale nie znaczy, że masz jedyną i słuszną rację. W twoim przekonaniu tak. No i dobrze. Ale z tym żalem to nie przesadzaj, bo - jak go określiłeś "Apostata" - ma to zapewne gdzieś. I to też dobrze. Niech każdy żyje tak, by innych nie krzywdzić. A to w co wierzy, to osobista sprawa i wara do tego, również w kwestii żalów. Mimo tego chłopak (nemo) trochę racji ma. Gdyby kasa nie płynęła, to zostało by może kilku księży (tych z powołania).
Nie chodziło mi o czyjeś przekonania, ale raczej o sposób ich przekazywania. Wszak większość wypowiedzi zieje nienawiścią i pogardą dla drugiej strony (niezależnie której). Żal mi po prostu ludzi którzy innymi gardzą i zieją do nich nienawiścią, jesli tylko maja inne przekonania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...